| Časopis | Závody | Kluby | Žebříčky | Výsledky MR | Inzerce | Diskuse | Odkazy | archiv.mushing.cz |
Časopis
Informace o závodech
Internet
Návody a zkušenosti
Návrhy a náměty
Reportáže
Různé
SSPS
Zážitky
Řády a směrnice

Novinky
Seznam aktivních licencí
Seznam DID
Hostované domény
Verze systému

Proč new.mushing.cz ? (37434)
2002-06-20 15:27:49 Seidl Luboš - rubrika Internet
Proč new.mushing.cz?

Myšlenka zřídit doménu www.mushing.cz napadla členy Slezského Musher's Clubu Hlučín někdy začátkem roku 1999. V tu dobu jsme se již druhou sezónu snažili pomocí klubových www stránek informovat o dění ve sportu psích spřežení v naší republice. Spolu s tehdy velmi aktuálními stránkami Krušnohorského klubu šlo tehdy o jediný zdroj informací o dění v tomto sportu na českém Internetu. Proto dne 5. 2. 1999 byla zaregistrována doména mushing.cz. Zprvu jako soukromá iniciativa Luboše Seidla a Dušana Porwola (členů SMC Hlučín), která byla posléze převzata pod křídla SSPS v Harrachově na květnové schůzce lidí, kterým nebyl lhostejný osud SSPS.

Od léta 1999 se tedy začalo pracovat na stránkách www.mushing.cz. Vycházeli jsme ze zkušenností získaných při tvorbě našich klubových stránek, ale již jsme se pokusili začlenit některé funkce generování stránek z informací uložených v databázi. Výsledkem byl do značné míry funkční web, který ovšem vyžadoval veliké množství práce... Na sezónu 1999-2000 odcestoval Luboš Seidl na Aljašku a tak se zdál být osud www.mushing.cz ohrožen. Překvapivě tomu tak nebylo a troufám si dnes s odstupem říct, že šlo o největší rozmach tohoto webu co se vývoje i informační hodnoty týče - Chtěl bych touto cestou poděkovat Dušanovi, za jeho obětavost a čas věnovaný programování a především RUČNÍMU přepisu výsledkových listin. Sezóny 2000-2001 a 2001-2002 již nebyly tak překotné jako první zimu. Hlavní příčinu vidím v opadnutí prvotního nadšení a také menšímu množství osobního volna, kdy jsme se mohli věnovat publikování a práci na www.mushing.cz. Proto jsme se až na vyjímky omezili pouze na výsledkové listiny a tu a tam nějaký článek, který nám poslal některý z vás - našich čtenářů (děkujeme).

Organizace svazu se také změnila, postupně byly zavedeny - licence, DID, seriál MR, SVT, RZT a nově také KV, byl změněn způsob bodování atd... a tak původní koncepce www.mushing.cz zastarala neodpovídala vývoji v našem sportu v České Republice. Navíc se i přes naši velkou snahu nepodařilo (až na světlé vyjímky) donutit pořadatele o zasílání výsledkových listin se všemi náležitostmi (délky tratí, DID, RZT) a tak nebylo vlastně ani možné automaticky průběžně informovat o pořadí v seriálu MR ani v dalších vypsaných seriálech.
V organizaci svazu po administrativní linii nedošlo k propojení databází členů a klubů i přesto, že jsme tuto otázku diskutovali již v okamžiku plánování tvorby www.mushing.cz, tedy v květnu 1999. Je to velká škoda, protože by informační hodnota webu daleko více stoupla.

Z těchto, ale i dalších, důvodů v nás zrála potřeba kompletní reorganizace www.mushing.cz tak, aby vyhovoval požadavkům na hlavní informační kanál SSPS a odpovídal současnému vývoji v českém mushingu.

O koncepci nových stránek www.mushing.cz píšu v dalším článku.

Seidl Luboš

| Další články autora | Diskuse (5) | Verze pro tisk |


Hodnocení článku : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dosavadní hodnocení 5,29 (5293)
1=špatný 5=dobrý 10=výborný
Vstup pro členy
ID člena
Heslo
Registrovat

Info více
přihlášen je 1 člen
právě si čte 1 člověk

Vyhledávání


rozšířené vyhledávání

Vygenerováno za 0,00516 vteřin
Počet zobrazených stránek 68 221 490, verze systému 0.40

copyright © www.mushing.cz , created by www.invite.cz, e-mail: invite@invite.cz
stránky jsou optimalizovány pro MSIE 4.0 a vyšší a rozlišení 800x600